Preskočiť na obsah

VVS, a.s. upravila od 1.1.2023 ceny

Zverejnené 27.12.2022.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) od 1. januára 2023 zvýši ceny vodného a stočného.

„Vzhľadom na neustále rastúce ceny energií a s tým spojené zvýšené prevádzkové náklady vodárenských spoločností je nevyhnutná úprava ceny za vodné a stočné pre domácnosti,“ informovala v utorok spoločnosť.

O nových cenách rozhodol Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO).

Ako sa zmenia ceny ?

Za výrobu a dodávku pitnej vody verejným vodovodom (vodné) budú odberatelia po novom platiť 1,9577 eura s DPH za kubický meter (m3). Dosiaľ bola táto cena 1,7933 eura. Zvýšenie ceny tak predstavuje zhruba deväť percent.

Väčšie zvýšenie sa týka stočného, teda odvedenia a čistenia odpadovej vody verejnou kanalizáciou. Od nového roku bude cena 1,6351 eura s DPH za m3, doteraz to bolo 1,3566 eura. Nárast je 20,5 percenta.

V zmysle týchto skutočností a aj s ohľadom na to, že sa predpokladá aj nárast cien za dodávku tepla o cca 15 %, odporúčame vlastníkom bytov si individuálne upraviť vlastné zálohové predpisy. Za týmto účelom kontaktujte emailom p. Kopčakovú Máriu na adrese kopcakova@subop.sk.

Prikladáme niekoľko odkazov na rady, ako ušetriť v rámci bytového domu a aj bytu.

1. 10 rád, ako v bytových domoch znížiť spotrebu energie – TZB portál (tzbportal.sk)

2. Ako v zime ušetriť aj pri rastúcich cenách? O stupeň nižšia teplota znamená päť percent nákladov, tepelnej izolácii pomôžu aj rolety – TZB portál (tzbportal.sk)

3. https://tzbportal.sk/sprava-budov/s-inteligentnymi-technologiami-mozno-znizit-spotrebu-domacnosti-az-o-30/